loader image
 
fabian-removebg-preview

"OD ROKU 1994 SME PRINIESLI LUXUS už do viac ako 10.000 SLOVENSKÝCH DOMÁCNOSTÍ" - Martin Fabián, zakladateľ Zrkadlá-Fabián, s.r.o.

Prípadová štúdia #2: Cena nie je vždy kvalita alebo prečo drahé zrkadlo nemusí byť nevyhnutne naozaj dobré zrkadlo

Toto je rada č. 2, čítajte pozorne až do konca, pretože získate odpovede aj na otázky, nad ktorými ste doteraz neuvažovali..

Nie tak dávno, na medzinárodnom veľtrhu nábytku MODDOM v Bratislave, sa pri našej expozícii pristavil pán v staršom veku a zahľadel sa na naše zrkadlá.

Dali sme sa do reči a vyšlo najavo, že ho oslovilo, to ako dobre sa v našich zrkadlách videl. To bolo preňho vtedy údajne zásadné.

Tiež bolo preňho dôležité, či preňho dokážeme také zrkadlá dodať aj s komplet realizáciou na kľúč do Spišskej Novej Vsi.

Kľúčovým však nakoniec bolo jeho zistenie, že nie sme žiadni „poliaci“ (alebo sprostredkovatelia/reselleri), nakoľko on podniká na Spiši nie ďaleko od poľských hraníc v stavebníctve, takže má do jeho revíru blízko poľská konkurencia, resp. poľská „kvalita“.

* Poznanie: Keď si tak spätne vybavujem, nie je zriedkavé, že mnohí zákazníci majú spoločné to, že „nechcú už poľské zrkadlá“ kvôli zlým skúsenostiam, chcú rýdzo slovenského výrobcu, ktorý im vie zrealizovať celú zákazku s garanciou a poriadne. Kedysi to ta

Pôsobil na mňa dosť seba-isto, bolo vidno, že chcel to najlepšie. Nič polovičaté alebo nedokonalé.

Dokončoval v tom čase interiér svojho nového domu, podali sme si ruky, vymenili kontakty a rozlúčili sa.

O 2-3 týždne neskôr zavolal, objednal si zameranie a stretli sme sa uňho. 

Bol to nový voňavý drevodom, veľký dvor, bazén, wellness so saunou. Priamo v intraviláne mesta.

Vošiel som a čo bolo pre mňa hneď prekvapujúce  – pozerám, a on v hlavnej miestnosti zrkadlo s osvetlením už mal.

Povedal, „To ide preč, nevšímajte si to, to mi stavebná firma odkiaľ som bral obkladačky dodala“. 

Neskôr vyšlo najavo, že ho dal doslova vyhodiť. 
Bol to podľa neho šmejd. Zrkadlo za 500Eur.

Pokračovali sme v obhliadke. Najprv som zrealizoval zameranie prvého priestoru, potom postupne ďalších. 

Spomínam si, že mal v hlave niekoľko pochybností, s ktorými sa bežne s nimi stretávame a pritom je to pre nás rutinná bezproblémová záležitosť:

1. Nemal hladký obklad na stene, ale zvlnený, taký luxusný

Obával sa, ako tam zrkadlo upevní, aby bolo stabilné a pevné. Ak by tam dal niečo poľské, až potom by mal „rošambo“ s tým ako sa to už len pri letmom dotyku zahompáľa.

Záležalo mu na tom, aby zavesenie, upevnenie a montáž boli zvládnuté dokonale.

2.Tiež elektrinu pri najväčšom zrkadle mal nešťastne vyvedenú, to sme vedeli rýchlo a elegantne vyriešiť zafrézovaním prívodu do obkladu.

3. V neposlednom rade, to chcel v tom čase extrémne rýchlo, pretože nie tak dávno predal byt, v ktorom s celou rodinou bývali a posledné týždne boli nútený „bývať“ na chate. Dokončovanie celého interiéru sa naťahovalo a želal si už Vianocovať vo svojom aj s novými zrkadlami. Nakoniec sme dokázali stlačiť celú dodávku na polovicu štandardného času výroby. A tak mal aj s rodinou, i s našim prispením, krásne Vianoce.

Nedá mi ešte nespomenúť, je to trochu úsmevné, že pán si nevedel predstaviť, či taký veľký rozmer zrkadla s osvetlením mu tam vieme dodať. Zrkadlo malo takmer 3 metre na dĺžku.

** Zaujímavosť: len minulý rok sme v Mlynici pri Vysokých Tatrách realizovali jedno mega zrkadlo (z 1 kusa). Konkrétne to bolo zrkadlo s podsvietením o veľkosti 2 x 4m, na ktorom boli ešte samostatné zrkadlá Milano s osvetlením. Bolo to v Mlynici blízko Vysokých Tatier v luxusnom rezorte.

Nevidel na našej výstave také veľké ako si on rozmerovo predstavoval, preto samozrejme si nebol hneď istý, bol technik.

*** Tip: Ľudia z fotografií častokrát nemajú predstavu o veľkosti. Vidia fotku (napríklad na našom Instagrame, kde sa snažíme v posledných rokoch uverejňovať pre inšpiráciu všetky realizácie), ale nevidia, že to zrkadlo je napr. 3-metrové. Vidia pod ním 2 umyvadlá a potom sa prekvapene pýtajú, či vieme aj také veľké so všetkými funkciami a osvetlením…

Nakoniec sme mu realizovali 5 nádherných luxusných zrkadiel.

S úctou,

Martin FabianMartin Fabián
Zakladateľ Zrkadlá Fabián, s.r.o.
Tel.: +421 905 501 378
Výroba: Topolianska 118, Michalovce
Showroom (bez obsluhy): OC STYLA Bratislava

PS: vedeli ste, že medzi doplnky, o ktoré sa ľudia pri našich realizáciách najčastejšie dopytujú sú povrchová úprava nano-technológiou, výhrev, odhmlievanie, bezpečnostná fólia, bezpečnostná konštrukcia, zväčšovacie zrkadlo, vypínače s funkciou ovládania intenzity a teploty svetla, hodiny, teplota, meteo-stanica, integrované prehrávania videa alebo hudby (Spotify, Netflix), luxusné rámy z kovu (zlato, mosadz, meď), drevené ručne vyrezávané, rámy s kožou. Mimochodom, naša filozofia je „menej je viac“, preto keď sa nám ozvete s vašou ideou a budete chcieť tam všetko, nenecháme to len tak. Krása nie je o zložitosti.

PS2: Ďakujeme za vašu pozornosť, túto sériu uzavrieme poslednou 3. (treťou) prípadovou štúdiou…

Najnovšie fotky a videá z realizácií zrkadiel na mieru si môžete pozrieť aj na našich sociálnych sieťach:

Vyrábame pre Vás zrkadlá, najčastejšie do kúpeľne, ale vždy na mieru už takmer 30 rokov. Pomôžeme Vám s návrhom, alebo nám môžete poslať vizualizáciu od architekta a postaráme sa nielen o výrobu, ale aj o bezpečnú dopravu a čistú montáž. Ďakujeme.

 

[trustindex no-registration=google]

10.000 realizácií na mieru od roku 1994 po celom Slovensku, Česku a EÚ:

Zrkadlo na mieru od Fabiána ste mohli vidieť:

? POMOC - klik tu »

Potrebujete poradiť či pomôcť? Zavolajte:

✆ 0905 501 378‬ - klik tu »

Sme profíci, robíme to už 25 rokov.

x
Zavolajte nám

3 prípadové štúdie, ktoré vám ukázu:

Ako sa nenechať obabrať a vedieť rozlíšiť nekvalitné
a predražené zrkadlo od majstrovského diela:

zrkadlo na mieru