Zrkadlo do kúpeľne?

Návod: Ako si vybrať zrkadlo do kúpeľne na mieru v roku 2020

Keď dáme bokom akúkoľvek vieru, špekulácie, či presvedčenia, faktom ostáva, že s týmto jednoduchým, ale nevyhnutným nábytkovým prvkom ako je zrkadlo sa v našom každodennom živote spája veľa. Kvôli svojmu atraktívnemu vzhľadu sa už od dávnej minulosti stalo zrkadlo okamžite predmetom, s ktorým ľudia zaobchádzali s úctou a verí sa, že tento jednoduchý prvok môže povedať veľa o človeku, ktorého odraz je v ňom znázornený.

V priebehu doby sa veľa vecí zmenilo, ale zrkadlo v dnešnom svete hrá stále dôležitú úlohu a to najmä v usporiadaní vnútorného priestoru. Preto, zrkadlo do kúpeľne nám nielen pomáha, aby všetky ranné cvičenie spojené s hygienou prebehli efektívne, ale tiež, aby sme sa v tomto svete cítili dobre. Pozriete sa do zrkadla na seba a je jasné, že ste tu v prítomnom čase.

Ale ak si zoberieme muža a ženu ako dve opačné pohlavia, potom určite viete, že ich vzťah k zrkadlu je úplne iný. Muži ho vnímajú ako čisto funkčný objekt, ktorý im pomáha. Ženy sú vážnejšie a svedomité a pre ne je zrkadlo nielen unikátny metafyzický objekt, pre nich je zrkadlo spôsobom kontroly nad ich vlastným jedinečným a nenapodobiteľným krásnym výzorom.

A aj keď muž nie je až tak náročný na predmetný zrkadlový výrobok, ženy k nemu prikladajú samozrejme niekoľko ďalších pravidiel a nárokov. Preto teraz vyrábame takú širokú škálu zrkadiel, ktoré uspokoja aj tých vrtošivých zákazníkov. Teraz dokonca v rôznych formách, typoch, aby ladili k vašim ďalším prvkom interiéru a tiežvyrábame zrkadlá s LED funkčným osvetlením, nielen kúpeľňových.

Zrkadlo, interiér a funkcia

Takže, ako sme už zmienili vyššie, zrkadlo skutočne je predmetom, ktorý hrá dôležitú úlohu v dizajne kúpeľne. Vzhľadom k tomu, že tentopriestor je často malý, je potrebné stanoviť jasné priority, to znamená identifikovať všetky hlavné komponenty. A ako prax ukazuje, elegantnejšie a funkčnejšie atribúty budú v miestnosti, tým lepšie. Takže trendové sú v súčasnosti kombinované prvky.

To sa plne vzťahuje k zrkadlu, aby kúpeľňa nemusela obsahovať ďalšiu lampu, či osvetlenie, ktoré bude zaberať ďalší priestor. Pod zrkadlom väčšinou býva umiestnený nejaký funkčný prvok – sklenená polica – kde si muži môžu odložiť hrebeň, britvu, žiletky, kefku a ženy zas pleťové masky, krémy, kefu na vlasy. My vieme, že pre ženy je zrkadlo neoddeliteľnou súčasťou života, preto už 20 rokov vsádzame na eleganciu a funkčný dizajn.

Pre autora návrhu kúpeľne môže byť práve zrkadlo prvkom, ktorý bude určovať jej charakter. Správne zvolené zrkadlo vytvára priestor. To je dôvod, prečo vyrábame také množstvo druhov zrkadiel, ktoré by nielen splnili funkčnú úlohu, ale tiež vytvorili, či skôr prispeli k ideálnemu dizajnu interiéru. Dnes už nie je pre nás veľký problém akýkoľvek dizajn a tvar zrkadla vyrobiť, najmä keď sa jedná o konštrukciu samotného zrkadla. Rámy z dreva, kovu, alebo bez rámu, ale s dokonalým opracovaním, vhodne zvolený materiál a hrúbka, osvetlenie ako súčasť zrkadla, ktoré neruší dizajn ani samotného používateľa – výber toho najvhodnejšieho je bez obmedzení.

4 Zlaté rady: Ako si vybrať zrkadlo do kúpeľne

  1. Pri výbere budete musieť vziať do úvahy skutočnosť, že v tejto miestnosti je niekedy vysoká vlhkosť vzduchu, čo je dôležitý faktor, t.j. aby ste si vybrali iba materiály s dostatočnou odolnosťou proti vlhkosti. Patrí medzi ne kov a plast. Preto zlaté pravidlo: do kúpeľne vyberajte len zrkadlové rámy z týchto materiálov. Toto je prvá rada.
  2. Za druhé. Základ zariadenia musí byť z hliníka alebo striebra. Beriete na vedomie, že strieborná vrstva je drahšia, ale je to lepšie a umožňuje zrkadlu pracovať vo všetkých podmienkach a veľmi dlho. A pri opravách či renováciách v kúpeľni ho stačí čistiť raz za desať alebo pätnásť rokov. Preto má zmysel zvažovať pri kúpe túto možnosť.
  3. Tretia. Keď vyberáte zrkadlo, venujte pozornosť vonkajším ukazovateľom, ktoré viete vidieť. To znamená, že by nemalo mať trhlinky, hranoly, bubliny, preliačiny. Môžete to jednoducho vyskúšať. Prejdite rukou popred zrkadlo a vnímajte odraz povrchu. Pohybujúci sa objekt by nemal zanechať zdanie vlnenia v zrkadle.
  4. Za štvrté – zahmlenie povrchu zrkadla v kúpeľni – bič, ktorý nás často dráždi. Práve tu dáva zmysel kúpiť zrkadlo do kúpeľne s osvetlením. Svietidlá trochu vyhrievajú reflexný povrch, vďaka ktorému je sa odhmlieva, respektíve zahmlieva pomalšie. Týmto spôsobom samozrejme nie je možné odstrániť zahmlievanie so 100% zárukou pri akýchkoľvek podmienkach, ale aspoň čiastočne vyriešiť problém.

Niekoľko slov nakoniec

Takže ak si zhrnieme všetky uvedené informácie vyššie, treba si uvedomiť že (nielen kúpeľňové) zrkadlo je skutočne prekrásna vec. A po druhé, že je to vec, ktorú používame každý deň. Preto je úlohou zrkadla tiež to, aby bol interiér krásny, neobvyklý a originálny. A toto je veľmi dôležitá vec. Preto správny výber, jeho tvar, výzdoba, funkčné a ďalšie doplnkové prvky dizajnu prispievajú k celkovému vytvorenému efektu. My vyrábame, dopravujeme a inštalujeme zrkadlá už 20 rokov. Neustále renovujeme a zvyšujeme kvalitu a sledujeme nové trendy. Ak potrebujete poradiť sme tu neustále pre vás.

Martin Fabián
Zakladateľ Zrkadlá-Fabián, s.r.o.