Realizácia Bonaparte, model Milano T11 + VIDEO

Malé Milano T11 vo veľkom Bonaparte

Na príklade Bonaparte sú zaujímavé dva detaily, ktoré nie sú zrejmé na prvý pohľad. A niekedy ani na druhý.

Prvým je pripevnenie, uchytenie, montáž zrkadla na kameň. Lebo to čo sa zdá, že je kameň, tak naozaj kameň je. 25mm hrubá leštená žula. 
Takže, ak sa niekto pýta, či vieme upevniť bezpečne (pre kameň) zrkadlo na ich tvrdý gres alebo kameň, tak tu je odpoveď. Áno, vieme.

 

Pri veľkom Miláne je druhý zaujímavý detail. Tam je montáž na kameň okorenená ešte prisadením zrkadla rovno pod strop s minimálnou medzerou. Ale ako to urobíť, keď nalepiť ho kvôli servisnému prístupu nie je možné a bežne na zavesienie pod stop, kvôli nutnosti odstupu pri montáži, keď najprv zdvihneme zrkadlo o 2cm a až tak ho môžeme zavesiť na úchyt?

Vtedy prichádza na rad naša špecialita: uchytenie na magnety. Len vďaka nim môže byť zrkadlo tak natesno pod stropom.

 

Tejto realizácii predchádzalo zaujímavé stretnutie na Výstave.

„Pre nás je dôležité, aby sa klient nemusel obmedzovať a mohol dostať vyrobené presne také zrkadlo ako naozaj chce a potrebuje."

Na výstave ma oslovil pán so zaujímavou otázkou. Že ak teda keď vieme dodať zrkadlo až do Bratislavy, či ho vieme aj namontovať a že ak ho vieme namontovať, či ho vieme namontovať aj do “Toxickej” stavby. Tú toxicitu som pochopil až vyslovení názvu tej stavby. Bonaparte.

Martin Fabián, zakladateľ 
Tel: +421 905 501 378