Realizácia model Corona v RD + VIDEO

Bezolovnaté zrkadlo v kovovom ráme so zlatou metalízou s podsvietením, priemer 85cm v rodinnom dome v Prešove

Zákazníčke nás odporučil p. arch. Peter Švorc, ktorý nás oslovil na výstave Coneco v Bratislave ešte v roku 2018.

Postupovali sme podľa vizualizácie od architekta, ale ako sa dá vidieť aj naživo, naša realizácia väčšinou predčí očakávania aj vizualizáciu. Posúďte sami.

Primárny klientkin zámer bol nadviazať na farebné a detailné prevedenie, ktoré by dotváralo jednotnosť v celej nadväzujúcej časti domu.

„Pre nás je dôležité, aby sa klient nemusel obmedzovať a mohol dostať vyrobené presne také zrkadlo ako naozaj chce a potrebuje."

Zámerom bolo zladiť farbu vodovodnej batérie a detailov v kúpeľni aj v naväzujucej časti domu a rámu zrkadla.

Architekt sa neobmedzoval ani vo výbere farieb ani vo výbere materiálov, pretože podstatné bolo splniť požiadavky investora. Takže následne ani investor neváhal a oslovil nás s požiadavkou, ktorú inak nemal kam zadať.

Úprimne sme sa trochu zapotili pri vývoji nového technologického postupu na výrobu kruhového rámu so špeciálnou povrchovou úpravou a s podsvietením, ktoré je plynulo napojené na rám.

Keď toto všetko bolo splnené, tak sme aj lištu dyfúzora upravili farebne tak, aby presne ladila s rámom.

Okrem estetiky bolo nutne zabezpečiť dostatočné chladenie a spoľahlivé napájanie, ale to je pre nás a našich klientov už samozrejmé.

Takto sme ho už mohli spokojne namontovať a zákazníčka môže v kľude užívať krásu zrkadla na mieru v dohodnutom termíne aj napriek tomu, že tento model dostal pomenovanie Corona (z lat.: veniec, koruna, ozdoba). Pre doplnenie, tento názov zvolili naši klienti ešte v minulých rokoch.

Mená zrkadiel nevznikajú tak spontánne ako toto, ale nedalo sa inak. V čase, keď nám je zabránené odovzdať zrkadlá do Čiech a Rakúska a táto montáž bola posledná, ktorú sme stihli pred popolcovou stredou. Tento názov používali naši klienti keď naše zrkadlá označili za korunu krásy ich kúpeľne. A naozaj tento interiér sa dočkal svojej korunovácie akurát v čase, keď Corona bolo najfrekventovanejšie slovo v spoločnosti. 

Chceli  sme tým menom len pomenovať naše úsilie skrášliť svet. Lebo o to sa celú našu existenciu snažime a obzvlášť v tejto dobe, keď veľa toho je nám bránené urobiť. Tak aspoň to, čo môžeme urobíme naplno a najkrajšie ako sa dá.

Pre nás bude tento model nadlho spojený s touto realizáciou u tak príjemnej zákazníčky, keď si svojim vysnívaným zrkadlom korunovala celý vydarený interiér domu.

Tešíme sa z tejto realizácie a prajeme veľa radosti a estetiky, ktoré toto luxusné zrkadlo bude svojej novej majiteľke robiť.

Komentár realizácie spracoval: 
Martin Fabián, zakladateľ 
Tel: +421 905 501 378