1. Zrkadlo do kúpelne?

Začnem „zostra“. Poznáte to. Ráno vstanete, celý rozospatý, oči ešte nakrivo, namierite si to z vyhriatej postele smer výpadovka na kúpeľňu. Chytíte kľučku, potiahnete, vojdete dovnútra a zrkadlo na vás pozerá. Alebo vy naň – záleží od uhľa pohladu.

Nalejme si čistého vína: takto z rána častokrát zúfalý pohľad. A s týmto pohľadom máte začať svoj deň?

Každý deň nový začiatok. Tak vraveli starí filzofi (áno, je pravda, že vtedy ešte zrkadlá ani kúpelne nemali). Ale ako má byť nový začiatok, keď vám zrkadlo ukazuje pokryvený obraz? S novým, pekným, elegantným, luxusným, čarokrásnym zrkadlom predsa žiadny pohľad doň nemôže bolieť.

Kto nevyskúšal, neuverí. Alebo sa ešte nestretol zoči voči v našom zrkadle

2. Nielen zrkadlá do kúpeľne ale…

Tak ako so všetkým to je aj so zrrkadlami. Veci starnú, opotrebúvajú sa a hlavne sa okukávajú. Tomu zrkadlu, ktoré vám namontovali chlapi od Karčiho už ťahá na polstoročnicu. Faktom je, že už sa doňho tak ľahko nepozerá, je vyblednuté, chýba mu lesk a hlavne nemá už to, viete, ten povestný „šmrnc“!

Ja keď ráno odchádzam do práce, mám takú rutinu. Pri vchodových dverách sa zadívam do zrkadla a ak sa mi ten človek v ňom nepáči, tak sa naň vždy poriadne zamračím a hneď mi je do smiechu. Musíte otestovať. Značka: „Na vlastné riziko.“

3. dôvod už ani nepotrebuje komentár

zrkadla nielen do kupelne

Zoznámte sa. To je Janka.

Či potrebuje?

Vidíte tú krásu? Tie ladné krivky? Ten lesk reflektorov?

Presne tak – to je naše zrkadlo.

Dosť bolo mudrovania, treba aj pracovať, pretože práca šľachtí. A musím sa vám priznať, že my teda šľachtíme skutočne vo veľkom. Lúčim sa s vami a prajem nech je váš pohľad vždy priamy a odraz v zrkadle ešte priamejší.

Martin Fabián (zakladateľ ZrkadlaFabian, s.r.o.)

PS: dúfam, že vás tento krátky fejtón pobavil. Ak nie, nabudúce… ale o tom až nabudúce 🙂